Logo
Osobní odběr zdarma
Pondělí - pátek
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Ze života e-shopu 2. díl

22.2.2020

Ekověci.cz - to byl můj vysněný počin. A teď nevím, jak začít, je to dávná historie, jak se tak koukám na dnešní datum. :-)

Na mateřské má spousta žen pocit, že jim něco utíká, že se musí realizovat nebo se zblázní apod. Já to měla jinak. Obě mateřské jsem si užila na 100 %, od dětí se mi nechtělo a jako introvert jsem si doma na mateřské opravdu lebedila. Ale když mladší dítko nastoupilo do školky a já byla bez práce, musela jsem něco dělat. Tenkrát jsem viděla svoji budoucnost v kosmetice, hlavně tedy v líčení. Osobní (přímý) prodej mi nešel, pokusila jsem se o něj u více firem a nejsem na to správný typ, nebaví mě to. A kdo říká, že prodávat se dá naučit, tak mu jako těžký introvert opravdu nevěřím. :D Každopádně jsem byla dlouho přesvědčená o tom, že to půjde. No, nešlo. Vyzkoušela jsem si to i ve spolupráci s kadeřnictvím a konečně to pochopila. Tam mi i došlo, že se nedá nic dělat a musím se dát zaměstnat. Klaplo to. Získala jsem práci takovou, jakou jsem chtěla - hezky schovaná u počítače jsem se starala o e-shop a firemní zákazníky. Paráda. :-)

V té době jsem objevila kouzlo e-shopů naplno. Pracovala jsem v obchodě s elektronikou a po práci trochu pomáhala kamarádce s naším e-shopem, i když v tu dobu už bylo jasné, že odejdu. Kamarádka měla hezky našlápnuto a jelikož byla na volné noze, měla na e-shop víc času než já po osmi hodinách v zaměstnání. Navíc ona je extrovert, takže si libuje v telefonování, kontaktech, obchodování a to já se tenkrát skoro třásla odporem. :-) Pracovně jsme si tedy daly sbohem, ale mně to pořád v hlavě šrotovalo, e-shopový svět mě fascinoval (a fascinuje doteď).

Na jaře 2011 se tedy zrodily Ekověci.cz. Platformu pro e-shop jsem si vybrala stejnou, jako jsme měly s kamarádkou pro dětský e-shop a jako mám i teď. Prostředí mi bylo známé a cena přijatelná. Pamatuju si, jak jsem vybírala doménu pro svůj samostatný projekt, to jsem zase probírala s jinou kamarádkou po skype. A najednou tu byly ekověci, to slovo obsahovalo všechno, co jsem na e-shopu chtěla mít. Jen ten háček mi tam vadil. :-) V tu dobu jsem už měla malou zkušenost s nákupem domén, dnes by člověk řekl banalita, ale tenkrát... A začala jsem se učit. Pamatuju si tu nervozitu, kdy jsem měla vybrané značky a měla jsem oslovit (rozumějte napsat e-mail) výrobce a dodavatele! Jak se proboha vyznám v těch jejich cenících? Co když se mnou budou chtít mluvit? Ne, já chci jenom po e-mailu! Jak si nastavím ceny? Vždyť tomu proboha vůbec nerozumím!

Samozřejmě se nestalo nic hrozného a vše šlo úplně hladce. Výrobci a dodavatelé mi zcela normálně poslali svoje ceníky, případně podmínky, za jakých jsem mohla mít jejich produkty na e-shopu a já si projela heuréku a nastavila ceny, které odpovídaly jakémusi průměru. Níž to nešlo a na vyšší ceny nebyla šance, to bych nikdy žádný obchod nerozjela. Vše tedy bylo po administrativní stránce ok. Jen toho času, co to všechno sežralo... A o tom zas příště.

Kateřina

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Naturalo.cz
U Stadionu 749
537 03  Chrudim 3

Kontakty
Kateřina Zelená
Kateřina Zelená
Pondělí - pátek
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz